Bio Terapie - Przewodnik dietetyczny dla osób cierpiących na choroby przewlekłe i alergie

Ekologiczna żywność

Czym jest żywność ekologiczna i dlaczego zyskała taką popularność? Jaki wpływ ma nasze codzienne zdrowie i na co zwracać uwagę kupując zdrowe produkty żywnościowe w sklepie ze zdrową żywnością?

To tylko kilka z pytań osób, które dopiero postanowiły o rozpoczęciu zdrowego trybu życia i wciąż poszukują skutecznych sposobów na to, aby czuć się zdrowo. Od czego zacząć? Przede wszystkim, aby czuć się zdrowo nie wystarczy samo postanowienie. Warto zacząć od dokładnego przeanalizowania swoich wszystkich nawyków żywieniowych, a następnie wyeliminować z codziennego jadłospisu żywność modyfikowaną i produkty, które są prawdziwymi bombami kalorii. Co jeść? Na początek Twój harmonogram odżywiania powinien składać się z dużej ilości świeżych warzyw, które są fundamentem każdej zdrowej diety. Ponadto warzywa to bardzo bogate źródło cennych składników odżywczych jak błonnik pokarmowy, witaminy, fitozwiązki. Możesz także skorzystać z tak zwanych superfoods, czyli produktów niezwykle bogatych odżywczo, które mogą pomóc Ci w odchudzaniu, dostarczą pełnowartościowego białka, antyoksydantów, witamin i minerałów.

Im więcej tych składników w Twojej diecie tym większe szanse na uchronienie się przed chorobami nowotworowymi, chorobami związanymi z ciśnieniem krwi i cholesterolem, a także cukrzycą, miażdżycą i zawałem serca. Wedle zaleceń żywieniowych każdy z nas powinien przyjmować nie mniej niż 9 porcji warzyw i owoców dziennie i bardzo dobrze było by, gdyby sezonowe warzywa i owoce uzupełnić takimi superfoods jak np. maca w proszku, spiruliną hawajską w proszku, jagodami acai czy też białkiem konopnym.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *