Bio Terapie - Przewodnik dietetyczny dla osób cierpiących na choroby przewlekłe i alergie

Choroby przewlekłe – co warto o nich wiedzieć?

Choroby przewlekłe każdego roku wedle Światowej Organizacji Zdrowia przyczyniają się do śmierci ok. 36 milionów ludzi na całym świecie. To zjawisko sprawia, że każdy z nas powinien wiedzieć mieć świadomość tego jak poważne są choroby przewlekłe. Warto pamiętać, że w krajach słabo- i średnio rozwiniętych takie przypadki to aż 80 % ludności, a dokładniej ok. 29 milionów zgonów w ciągu roku. Czym się charakteryzują choroby przewlekłe? To choroby, których objawy utrzymują się dłużej niż trzy miesiące lub mają częste nawroty. Ich cechą charakterystyczną jest to, że rozwijają się powoli i początkowo charakteryzują się małym nasileniem objawów. Takie choroby są chorobami nieuleczalnymi, ponieważ w organizmie dochodzi do nieodwracalnych zmian patologicznych. Ponadto tego rodzaju choroby do końca życia osłabiają kondycję psychiczną, zaburzają sprawność fizyczną, przez co wymaga on stałej rehabilitacji i specjalistycznej opieki zdrowotnej. Jakie są przyczyny powstawania takich chorób? To przede wszystkim niewłaściwa, nieprzemyślana i często niezdrowa dieta.

Co ciekawe na całym świecie z tego właśnie powodu umiera aż 1,7 miliona osób! Brak aktywności fizycznej lub niewystarczająca jej ilość to kolejny powód. Równie ważnym czynnikiem decydującym o słabym zdrowiu jest nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Do najgroźniejszych chorób przewlekłych zalicza się m.in. choroby układu krążenia: niewydolność serca, nowotwory, cukrzycę, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby autoimmunologiczne, padaczkę, HIV/AIDS, osteoporozę.

Pierwszym krokiem w walce o naszą przyszłość przeżywaną w lepszym zdrowiu powinna być przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Dopiero później warto rozważyć rozpisanie przez specjalistów odpowiedniej suplementacji a także celowanej probiotykoterapii.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *